Yemek yerken öğrenecekler

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki Gümeli İlkokulu/Ortaokulu’nda, öğrencilerin bilgi birikimlerine katkı sağlayabilmek için üzerinde çeşitli hususlarda bilgilerin yer aldığı 108 tabildot altlığı hazırlandı. 108 öğrencisi ve 12 öğretmeni bulunan okulda müdür vekili olan Soner Arslanoğlu, yere serilen gazete kağıtlarından öğrenilen bilgilerden yola çıkarak, öğrencilerin beslenme vaktinde de öğrenme süreçlerine katkı sağlamak için proje hazırlamaya karar verdi. ‘Öğrencilerin hem karınları hem de zihinleri doyacak’ sloganıyla 108 tabildot altlığı hazırlayan Arslanoğlu; sıhhat, coğrafya, çocuk hakları üzere çeşitli hususlardaki bilgileri fotoğraf, hal ve sayılarla destekleyerek, öğrencilerin görsel hafızalarının da gelişmesini hedefliyor.

‘ÇOCUKLARIN GÜNLÜK HAYATINDA KULLANABİLECEĞİ BİRÇOK BİLGİ VAR’
Soner Arslanoğlu, sofraya gazete kağıdı serildiğinde farkında olmadan bilgiler öğrenildiğini, bunu öğrencilerin yemek saati için de uygulamaya çalıştıklarını söyledi. Arslanoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Öğrencilerin karınlarını doyururken, zihinlerini de doyurabileceklerini düşündüm. ‘Çocuklarımız için neler yapabiliriz, hangi görselleri çıkarıp onlarda farkındalık oluşturabiliriz ve hoş bilgiler sunabiliriz?’ diye düşünüp tasarımlarımızı yaptık. Çocuklar dizaynları hem çizgi karakter hem de bilgi olarak çok beğendi. Onların, günlük hayatında kullanabileceği birçok bilgi var. Çocuklar tabildot altlıklarını çok sevdi. Her türlü hoşluğu bizler için çok bedelli olan öğrencilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Durmadan yenilikleri açık olmak gerekiyor ki kaliteli eğitim anlayışı düzeyine çıkalım. Biz de bu bağlamda durmuyoruz, koşturuyoruz. Elimden gelen çalışmaları öğrencilere sunmak için buradayım, en güzelini de yapmak için çalışacağım. Farklı şeyleri görmek, monotonluktan uzaklaşmak onların beyninde daha hoş yer ediyor. Bu, çocuklarımız için çok hoş farkındalık oluşturdu. Öğrenciler, tabiri caizse çaktırmadan öğrenecek. Fotoğrafların altındaki yazıları okuyup birçok bilgiye ulaşmış olacaklar. Bizler de bir yerlerde gazeteyi serip çaktırmadan bilgiler öğreniyoruz. Beşerler gördüğü şeyi kolay kolay unutmaz. Öğrenciler görecek, okuyacak, işitecek ve bunları keyifli olduğu an yaptığı vakit kalıcı bilgiler çocuklarımızın zihnine yerleşmiş olacak.”

Öğrencilerden Efe Ateş de, tabildot altlıklarını çok sevdiklerini ve onlardan yeni bilgiler öğrendiklerini belirtti. Ateş, farklı masalara oturduklarında öteki bilgiler öğrendiklerini, bu bilgileri arkadaşlarıyla paylaştıklarını söyledi.

Cem Kılıç isimli öğrenciyse yemek yerken tabildot altlıklarında bulunan bilgileri okuduklarını, bu sayede hem canlarının sıkılmadığını hem de yeni bilgiler öğrendiklerini anlattı.

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img