Son Dakika: Villarreal UEFA’yı kazanınca işler karıştı! Galatasaray’ın rakipleri değişti, Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi torbası…

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Spor Arena – UEFA Avrupa Ligi final maçında Manchester United’ı mağlup ederek kupaya uzanan Villarreal, Şampiyonlar Ligi’ne direkt iştirak hakkı elde ederken Galatasaray’ı ve Beşiktaş’ı üzdü.

İspanya La Liga’yı birinci 4 sırada tamamlayamayan Villarreal, UEFA Kupası’nı kazanarak Devler Ligi’nin yolunu tutarken 11. ülkenin kontenjanı kullandığı için sarı kırmızılıların 2 yerine 3 ön eleme oynamasını sağladı.

2021-22 döneminde Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmek için 3 öne eleme oynaması gereken Galatasaray, yeni döneme erken start vermek zorunda kalacak. Halihazırda bir teknik yöneticisi olmayan ve 19 Haziran’da seçime gidecek olan Galatasaray, 13-14 Haziran’da top başı yapacak. Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön elemeden katılacak olan Galatasaray’ın mümkün rakipleri ise Celtic, PSV ve Sparta Prag oldu.


Beşiktaş dördüncü torbadan

Üstün Lig’de şampiyon olarak kümelere direkt iştirak hakkı elde eden siyah beyazlılar ise Villarreal’in kupayı kazanmasıyla, küme kuralarında üçüncü torba yerine dördüncü torbada yer alacak.

Beşiktaş; Shakhtar Donetsk, Salzburg ya da Benfica, Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde elenirse üçüncü torbada yer alabilecek.

Manchester kazansaydı…

UEFA Avrupa Ligi Kupası’nı Villerreal yerine Manchester United kazansaydı, ligini birinci 4 içinde bitirdiği için 11. ülkenin kontenjanını kullanmayacak ve Galatasaray da 2 ön eleme oynayacaktı.

Birinci ön elemenin 4-5 Ağustos’ta yapılacak olması ise Galatasaray’ın dönemi erken açmasını önleyecekti.

Kümelerde çaba edecek olan Beşiktaş ise dördüncü torba yerine üçüncü torbada yer alacaktı.

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img