Son dakika transfer haberi… Başkan resmen açıkladı! Belhanda transferi suya düştü

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Spor Arena Dış Haber – Galatasaray’la olan mukavelesi Mart ayında feshedilen ve o tarihten bu yana rastgele bir kulüple anlaşmayan Younes Belhanda’nın eski kadrosu Montpellier’ye döneceği öne sürülmüştü.

Fransız grubunun lideri Laurent Nicollin, Mayıs ayında yaptığı açıklamada Belhanda ile yüzde 90 anlaştıklarını belirterek, “Younes daha egzotik gruplardan daha yüksek teklifler aldı fakat ailesiyle birlikte buraya dönmek istiyor. Geri dönmek istediği için keyifli ve gururluyum. Yüzde 90 oranında mutabakat sağladık lakin futbolda imzalar atılmadan emin konuşmakta zorlanıyorum” tabirlerini kullanmıştı.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde Faslı yıldızın Montpellier’ye transferi suya düştü. Laurent Nicollin, ekonomik problemler nedeniyle Belhanda’yı takımlarına katamayacaklarını söyledi.

“BELHANDA BİRAZ BEKLEMELİ”

Belhanda’ya hiçbir şeyi garanti edemediklerini söyleyen Nicollin, “Younes’le Salı günü tekrar görüştük. Şu anda maddi sebeplerden ötürü onunla kontrat imzalayamıyoruz. Transfer bitseydi kusursuz olurdu fakat şu an mümkün değil. Şu an ekipten ayrılan yok, televizyon gelirlerimiz azaldı, yeni dönemde statlarda seyirci olur mu bilmiyorum. Bu nedenle Younes’le hiçbir şey garanti edemiyorum. O yüzden biraz beklemeli” dedi.

“HAYATIMI MAHPUSTA TÜKETEMEM”

Deneyimli futbolcunun diğer bir kadroya transfer olabileceğine vurgu yapan Fransız yönetici, “Transfer gerçekleşmediği için ben de hayal kırıklığına uğradım. Büyük gayretler sonucu mali manada aşikâr bir noktaya gelmiştik. Bunun için ona teşekkür ederim. Fırsat bulursa öbür bir kulüple mukavele imzalayabilir. Yapabileceğim şeyler var, yapamayacağım şeyler var. Hayatımı mahpusta tüketmek istemiyorum” tabirlerini kullandı.

Yaklaşık 4 dönem Galatasaray forması giyen Belhanda, 22 gol atıp 26 da asist yapmıştı. Altyapısından yetiştiği Montpellier ile 2011/12 döneminde Ligue 1 şampiyonluğuna ulaşarak büyük bir muvaffakiyet elde etmişti.

yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan,

Son Haberler

spot_imgspot_img

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img