Son Dakika: Galatasaray, TFF ve UEFA nezdinde resmen harekete geçti! Aboubakar ve Billong…

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Spor Arena / Ali Naci KÜÇÜK – Kulüpler Birliği Vakfı’nın, Üstün Lig’de son 8 haftanın incelenmesi konusunda TFF’ye yaptığı müracaatın akabinde bir atak de Galatasaray’dan geldi…

Sarı kırmızılı kulüp, Beşiktaş’ın Atakaş Hatayspor’u 7-0 yendiği maçtan evvel iki grubun Kamerunlu futbolcuları Vincent Aboubakar ve Jean-Claude Billong ortasındaki görüşmelerin incelenmesi için TFF ve UEFA nezdinde resmen harekete geçti. Beşiktaşlı Aboubakar’ın Billong’a ulusal kadro kelamı verdiği ve sonrasında Hataysporlu oyuncunun mesleğinde birinci kere Kamerun Ulusal Takımı’na seçildiği argümanı, Galatasaray’ın müracaat münasebetlerinden biri oldu. Maç sonrası Billong’u kadrodan gönderen Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, münasebetini şöyle anlatmıştı:

‘MAÇTAN BİR GÜN EVVEL AYAĞINA DÖVME YAPTIRDIĞI İÇİN HER TOPA SIRTINI DÖNDÜ’

“Billong Beşiktaş maçından bir gün evvel ayağına dövme yaptırdı. Dövme yapılan futbolcunun bacağı 1 hafta ağrıyor. Her topa sırtına döndü. Birçok durum verdik, goller yedik. Bu türlü futbolcunun ekipte kalmasını istemem. ‘Bu adamı gönderelim’ dedik. Bunun dışında varsa ekstra bir şey, bilmiyoruz.” Sarı kırmızılılar, Savaş’ın bu kelamlarının de Billong hakkındaki kuşkularını güçlendirdiği görüşünde. Maçta birinci 11’de alana çıkan Billong, birinci yarı sonunda skor 5-0 iken oyundan alınmıştı.

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img