Son dakika: Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’la sözleşme yenileniyor! Serdar Dursun ve Kenan Karaman gelişmesi…

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Şampiyonlar Ligi için mevcut kadroyu koruyarak nokta transferlerle daha güçlü bir ekip kurmak isteyen siyah-beyazlı idare, birinci olarak kısıtlı imkanlarla iki kupa kazandıran Sergen Yalçın ile yeni kontrat yapacak.

Yalçın’ın mukavelenin en geç önümüzdeki hafta yapılması beklenirken, imzanın akabinde yeni dönem planlaması da hayata geçirilecek. Sergen Yalçın’ın raporu doğrultusunda transfer harekatına başlayacak olan Beşiktaş idaresi, deneyimli teknik adamın dönem bitmeden verdiği birkaç isimle de şimdiden temaslara başladı ve birinci görüşmelerini gerçekleştirdi. Bu görüşmelerin Yalçın’ın imzasından sonra kesin olarak sonuçlandırılması bekleniyor. Bu ortada siyah beyazlıların 1-5 Temmuz ortasındaki bir tarihte yeni dönem startını vererek idmanlara başlayacağı öğrenildi. 

Ana sınırlarıyla Beşiktaş’ın yeni dönem planlaması şu halde:

KİRALIKLAR: Geçen dönemin ikinci devresini Fatih Karagümrük’te kiralık geçiren Lens ve hiçbir ekibe gitmeyip tek başına idman yapan Douglas kesin olarak takımda olmayacak. Demir Küme Sivasspor’da başarılı bir dönem yaşayan Boyd için Sergen Yalçın’ın kararı belirleyici olacak. İnanç Yalçın’ın takımda kalma ihtimali çok yüksekken başka genç futbolcular için Sergen Yalçın’ın raporu beklenecek. Hajduk Split satın alma opsiyonunu kullanırsa Umut Nayır’a da veda edilecek.

KALE: Teknik yönetici Sergen Yalçın geçen dönem tüm tenkitleri göğüsleyerek kaleyi Ersin ve Utku’ya emanet etmiş ve transfer yaptırmamıştı. Utku’nun kontratı sona ererken yapılan görüşmelerde yine muahede sağlandığı ve resmi imzanın atılmaya yakın olduğu öğrenildi. Dönem boyunca bilhassa Fransız kadrolarının takibinde olan ve ortalama 3-4 milyon Euro teklif edilen Erisn için 10-12 milyon Euro bonservis isteyen siyah beyazlılar, Ersin giderse kesinlikle bir kaleci alacak ve bu kalecinin de yabancı olması kuvvetli ihtimal.

DEFANS: Beşiktaş’ın defanstaki tüm önceliği Roiser’in bonservisini almak. Sporting Lizbon’a geri dönmek istemeyen Rosier için pazarlıkta olan Beşiktaş transfer komitesi, bu transferi bitirmek için ağır efor harcıyor. Vida’ya teklif gelmesi durumunda kıymetlendirme kararında olan idare, Hırvat stoperle 1 yıl kalan kontratını yeni şartlarla ve önemli indirimle uzatma seçeneğini de görüşüyor.

ORTA SAHA: 1 yıl daha kontrat yapılacak olan Atiba’nın, sonrasında teknik gruba dahil edilmesi düşünülüyor. Çok büyük oranda muahede sağlanan Salih Uçan ile birlikte, koşulların oluşması halinde Josef De Souza özelliklerinde bir oyuncu desteği daha yapılması planlar dahilinde. Transfer gündeminin bir numaralı hususu olan Ghezzal için de Leicester Cİty ile görüşmeler devam ediyor ve gelen bilgiler pazarlıkların olumlu tarafta ilerlediği biçiminde.

HAMLE: Aboubakar ile görüşmeler sürüyor ve Kamerunlu golcüye yapılan teklifin artırılması beklenmiyor. Golcü oyuncu Beşiktaş’ın teklifini kabul ederse imza atılacak, aksi halde 2 santrfor transferi birden yapılacak. Düsseldorf’tan ayrılan Kenan Karaman en kıymetli adaylardan biri olsa da oyuncunun 1.5 milyon Euro yıllık fiyat ve ekstradan imza parası isteği bu transferde ilerleme sağlanmasını şu an için durdurmuş vaziyette. Bunsdesliga 2’de gol hükümdarı olan Serdar Dursun’a transfer teklifinde bulunan siyah beyazlıların 700 bin Euro artı bonus teklifinin oyuncu tarafından reddedildiği öğrenildi. Serdar Dursun’un da birinci etapta tıpkı Kenan Karaman üzere en az 1.5 milyon Euro istediği gelen bilgiler ortasında.

Dönemin parlayan yıldızlarında biri olan Larin için de teklifleri kıymetlendirecek olan idare, gerçekleşmesi halinde Larin’den en az 15, 20 milyon Euro ortasında bonservis kazanmayı istiyor.

Çabucak üye ol, iddaa heyecanını  yaşa…

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img