Neymar’a bir şok daha! Sponsorluk anlaşmasını taciz iddiası bitirdi

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin haberine nazaran, ABD’li spor eserleri markası Nike’ın bir bayan çalışanı, Brezilyalı yıldız futbolcu Neymar’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu tez etti. Bunun üzerine iç soruşturma başlatan şirket, futbolcuyla mukavelesini feshetti. Taraflar ortasındaki sponsorluk muahedesi Ağustos 2020’de beklenmedik halde sona ermiş, o periyot Nike, bu adımın münasebetini açıklamamıştı. Bahse yakın kaynakların aktardığına nazaran, dünyanın en ünlü atletlerinden Neymar’ın, 11 yıl için 105 milyon dolarlık sponsorluk muahedesi bulunuyordu ve kontratın bitmesine sekiz yıl daha vardı.

OTEL ODASINDA ZORLADI

Şirket içi soruşturma kapsamında hazırlanan dökümanda yer alan tabirlere nazaran kelam konusu bayan çalışan, Neymar’ın 2016 yılında New York’taki bir otel odasında kendisini cinsel tacize zorladığını tez etti. İsmi açıklanmayan bayanın o sırada yaklaşan birtakım aktifliklerin uyumu için odada bulunduğu tabir edildi.

NEYMAR’DAN YALANLAMA

Paris Saint Germain forması giyen Neymar argümanları şiddetle reddediyor. Ünlü yıldızın sözcüsü yaptığı açıklamada, “Tarafların ticari nedenlerle mukavelelerini feshettiklerini, taciz argümanlarının temelsiz akınlar olduğunu” savundu. WSJ’nin haberine nazaran kelam konusu Nike çalışanı, olaya dair 2018 yılında insan kaynakları departmanına şikâyette bulundu. 2019’da olayı soruşturmaya başlayan şirket, akabinde Neymar ile iştirakini bitirme kararı aldı.

Neymar’ın Nike firmasıyla 11 yıl için 105 milyon dolarlık sponsorluk mutabakatı bulunuyordu.

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img