iOS 13 ile birlikte gelecek yeni özellikler

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

iOS 13 ile birlikte birinci dikkat çeken yenilik gece modu olacak. Uzun vakittir iPhone sahiplerinin beklediği bu özellik sayesinde kullanıcıların gözü hem daha az yorulacak hem de batarya tasarrufu olacağından batarya ömrü konusunda kullanıcıların külfetleri bir nebze daha giderilmiş olacak.

Yeni iOS sürümü ile gelecek bir başka yenilik ise çoklu pencere dayanağı. Kullanıcılar birebir anda birden fazla uygulamayı tek ekranda görüntüleme imkanına kavuşacak. Bilhassa iPad sahipleri için epey değerli bir özellik olacak.

Halihazırda kullanımda olan Geri Alma özelliği de değişecek. Şu an iPhone ve iPad’lerde geri alma sürecini yapabilmek için aygıtınızı sallamanız gerekiyor. iOS 13’ü yüklemenizle birlikte ise tek yapmanız gereken üç parmağınızla ekranı sola kaydırmak.

Mail uygulaması da yeniliklerden nasibini alacak. Güncellenmiş Mail uygulaması gelen bildirileri kategorilere ayırabilecek. Örneğin satın almalar, pazarlamalar, seyahat, değerli olmayanlar vb. kategoriler altında gelen iletileriniz toplanacaklar. Ayrıyeten sonra oku seçeneği de eklenecek.

iOS 13 her Apple aygıtına da yüklenemeyecek. Apple şimdi bu hususta açıklama yapmasa da, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri dahil eski iPhone modelleri iOS 13 ile uyumlu olmayacak.

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img