Galatasaray için Şampiyonlar Ligi yolunda en kritik gece! Manchester United-Villarreal finalinde…

GundemDiyarbakir.com Türkiye’nin Haber PORTALI

Spor Arena / Ali Naci KÜÇÜK – Galatasaray’da 2021-22 dönemi planlaması için artık gözler bugün oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi finaline çevrildi. Villarreal ile Manchester United ortasındaki finalde kazananın Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak olması nedeniyle sarı kırmızılı kulübün yeni dönem planlaması da zafere
ulaşan takıma nazaran değişecek. Şu anda kağıt üzerinde bir teknik yöneticisi olmayan, yeni liderini 19 Haziran’da seçecek olan Galatasaray’ın takım planlaması, transferleri, yeni dönem çalışmaları ile ilgili mevzular büyük bir belirsizlik içinde. İşte bu soru işaretleri içinde bugünkü final, Cimbom için çok büyük değer taşıyor

Gönüller Manchester’dan yana

Şayet Manchester United kupayı kaldırırsa, İngiltere Premier Lig’de dönemi birinci 4 sıra içerisinde tamamlaması nedeniyle 11. ülke grubu kontenjanını kullanmayacak. Bu da Galatasaray’ın Devler Ligi’ne katılmak için 2 ön eleme oynamasını sağlayacak. Birinci ön eleme maçına 4-5 Ağustos’ta çıkacak olan Aslan, dönemi da erken açmak zorunda kalmayacak. Lakin bu gece Villarreal kazanırsa, İspanyol grubu kendi liginde birinci 4’e giremediği için Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılırken, 11. ülkenin kontenjanını kullanacak. Ve bu da G.Saray’ın 3 ön eleme oynaması manasına gelecek. Sarı kırmızılılar bu durumda birinci ön eleme müsabakasına 20-21 Temmuz’da çıkacak.

Seçimden evvel top başı yapılabilir

Yeni dönemi ön eleme maçlarından 5 hafta evvel açmayı planlayan Cimbom, Villarreal kazanırsa, 13-14 Haziran’da top başı yapmak zorunda kalacak. Öteki bir deyişle; 19 Haziran’daki seçimli genel heyet gerçekleşmeden, Galatasaray’ın yeni lideri, idaresi ve ekibin teknik yöneticisi netleşmeden start verilecek. Ve birebir vakitte G.Saray’ın rakipleri de PSV Eindhoven, Celtic ya da Sparta Prag olacak.

İşte bu nedenle 12 futbolcusunun kontratı sona eren, yeni teknik yöneticisi ve liderinin belirli olmasını bekleyen Galatasaray, bu finale ve Manchester United’ın kupayı kaldırmasına kilitlenmiş durumda.

Son Haberler

spot_imgspot_img
136,4k Takipçiler
Takip Et

Benzer Haberler

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img